Zwolle schoon en gastvrij

736b052dda65411245247e0d10d190cd.jpg

Door Monique Bakker op 07-11-2019

Zwerfafval levert naast ergernissen ook negatieve gevolgen op voor mens, dier en milieu. Zwolle is een gastvrije stad en daar hoort bij dat de straten, parken, speeltuinen en winkelcentra schoon zijn. 

Na het wegbezuinigen van veel Zwolse prullenbakken wilden wij dat er iets werd gedaan aan het toegenomen zwerfafval en we vroegen het college om actie. Met resultaat! Het college heeft uitgebreid onderzoek gedaan naar zwerfafval en komt nu met een aantal concrete maatregelen:

- De prullenbakken in de binnenstad worden groter,

- In Park Eekhout en Park Hogenkamp worden extra grote prullenbakken geplaatst,

- Er wordt een proef uitgevoerd met afvalluikjes in de ondergrondse containers,

- Er wordt meer aandacht besteedt aan het scheiden van afval in winkelcentrum de Dobbe.