Oproep Zwolse raad om regenboogvlag te hijsen

Regenboogvlag.jpg

Door Johran Willegers op 09-01-2019

Lees hier de oproep van de voltallige Zwolse gemeenteraad tot het hijsen van de regenboogvlag.
 
De gemeenteraad van Zwolle ziet onze stad als een plek waar iedereen zichzelf kan zijn. De toon van de Nashville-verklaring is onnodig kwetsend, polariserend en past niet hoe we in onze stad met elkaar willen omgaan.

Want iedereen in Zwolle is gelijk en moet zichzelf kunnen zijn, ongeacht afkomst, religie, gender of geaardheid. Voor die positieve boodschap maakt onze gemeenteraad zich onvoorwaardelijk hard. Het is goed dat het College dit vandaag weer opnieuw bevestigt.

College en Raad staan 365 dagen per jaar voor actief LHBTI-beleid. Dat past bij een regenboogstad. En bij een regenboogstad hoort, zeker nu, een regenboogvlag. Onze oproep aan het College is dan ook: laat met een wapperende regenboogvlag voor ons stadhuis aan iedereen zien waar wij voor staan!

Namens alle fracties van de gemeenteraad van Zwolle,

Johran Willegers, VVD
Margriet Leest, GroenLinks
Silvia Bruggenkamp, Swollwacht
Gerdien Rots, ChristenUnie
Selma Hoekstra, PvdA
Jan Nabers, CDA
Sander van Dijk, D66
Brammert Geerling, SP