Homoseksualiteitsverklaring Zwolse Scholen

homoseksualiteit.png

Door Monique Bakker op 25-11-2020

Deze week kwam in het nieuws dat er scholen in Nederland zijn die ouders vragen een verklaring te tekenen waarin homoseksualiteit wordt afgewezen. Ook meerdere religieuze scholen in Overijssel vragen dit aan ouders op het moment dat die hun kind willen aanmelden.

De VVD is van mening dat de vrijheid van onderwijs niet betekent dat je de vrijheid hebt om te discrimineren. Ieder kind verdient een veilige school, waar je vrij bent om 100% jezelf te zijn. Je bent alleen veilig op school, als je ook mag zijn wie je bent. Omdat dit uitgangspunt zo ontzettend belangrijk is willen we graag inzicht in de Zwolse situatie en stelden we samen met D66 de volgende vragen aan het college:

1. Zijn er scholen in Zwolle die ouders vragen een dergelijke verklaring te tekenen?

2. Als dit het geval is, bent u dan bereid met deze scholen in gesprek te gaan met als doel dat zij daarmee stoppen?

3. Bent u tevens bereid om samen met deze scholen te kijken op welke manier zij artikel 1 van de grondwet actief uitdragen en een veilig klimaat kunnen creëren waarin kinderen en jongeren de ruimte voelen om zichzelf te zijn zonder dat dit afgekeurd wordt?