Gerrit was een levensgenieter pur sang en een ambassadeur voor onze stad

Schermafbeelding 2022-07-29 om 18.51.34.png

Door Kirsten van Zeist op 29-07-2022

Diepbedroefd zijn we door het overlijden van Gerrit van der Kooy. Een politicus die de straat naar de raad bracht- en andersom. We gaan deze ware volksvertegenwoordiger missen. Met dankbaarheid en een glimlach herinneren wij hem, voor alles wat hij voor de VVD Zwolle en onze stad heeft betekend, in het bijzonder in zijn raadsperiode van 2006 tot 2018.
 

Als politiek journalist was hij nooit onder de indruk van status, gezag of formaliteiten. Dat maakte hem een uitstekend volksvertegenwoordiger die anderen ook motiveerde net zo scherp aan de wind te zeilen in zijn vragen en bijdrages in de raad. Uniek aan Gerrit was, dat hij naast raadslid ook burgemeester was- nachtburgemeester. Een rol die hij als oud Prins Obelix met liefde vervulde. 
 

Gerrit was een levensgenieter pur sang en een ambassadeur voor onze stad. Gerrit, je lach, je tirades, je politieke fingerspitzengefühl, je hart voor Zwolle. We gaan je missen. Zwolle gaat je missen.