Dreigt Potgieterpark onveilig te worden?

Schermafbeelding_2017-09-08_om_11.39.24.png

Door Monique Bakker op 08-09-2017

‘Ze halen echt alles overhoop’, tekende De Stentor[1] op 8 september op uit de mond van een omwonende van het Potgieterpark. De krant nam polshoogte nadat twee jongens woensdagavond werden beroofd in het park.

De politie deed een Burgernet-melding uit. Het Potgieterpark is de tuin van onze mooie, historische binnenstad. De VVD vindt het misbruik van het Potgieterpark ontoelaatbaar. Zwollenaren en bezoekers moeten zich vrij en veilig voelen om van het park te genieten. Daarom heeft onze fractie de volgende vragen:

  • Herkent het College het beeld van toenemende onveiligheid in het Potgieterpark;
  • wil het College de ROVA opdracht geven om intensiever werk te maken van het schoonhouden van het Potgieterpark;
  • is het College bereid om in gesprek met de politie alle noodzakelijke maatregelen te treffen om ons stadspark veilig te houden;
  • zo ja, wil het College daarbij in ieder geval de volgende maatregelen bespreken:
  1. Meer politie-surveillance;
  2. Verlichting van het park;
  3. Cameratoezicht op de ingangspunten van het Potgieterpark?

[1] M. van den Berg, ‘Potgieterpark dreigt pauperpark te worden’. In: De Stentor, 8 sept. ‘17