Asociaal gedrag uitgeprocedeerde asielzoekers op Vechtdallijn onacceptabel

Vechtdallijn.jpg

Door Monique Bakker op 4 nov. 2020 12:02

Het aantal incidenten, veroorzaakt door uitgeprocedeerde asielzoekers, in de trein tussen Zwolle en Emmen is in de afgelopen periode dusdanig gestegen dat de vervoersmaatschappij extra veiligheidsmaatregelen heeft genomen. Onacceptabel gedrag van deze uitgeprocedeerden aldus de VVD-fracties van de gemeenten Dalfsen, Ommen, Hardenberg en Zwolle en haar collega's in de provincie Overijssel. 

Het gaat hier om de zogenaamde 'veiligelanders'. Deze groep reist zwart, draagt geen mondkapje of weigert een ID-bewijs te tonen. Als zij hierop wordt aangesproken door het treinpersoneel of andere reizigers worden deze geïntimideerd, bespuugd of uitgescholden. In sommige gevallen worden zij fysiek belaagd.

Voor de vijf VVD-fracties, gelegen aan deze Vechtdallijn, voldoende reden om aan de verschillende colleges te vragen om het contact met Arriva te zoeken. Zij willen weten wat de aard van de geweldsmisdrijven is en in hoeverre vrouwen, conductrices en reizigers het doelwit vormen en of zij zich nog veilig voelen in de trein. De fracties willen dat de gemeenten en provincies samen met Arriva een aanpak gaan vormen om deze overlast
tegen te gaan. De VVD-fracties stellen in een gezamenlijk statement: ‘Onze inwoners rijden op deze lijn en hebben, net als het treinpersoneel, heel regelmatig te maken met agressie en geweld. Reizen met het OV moet voor iedereen veilig zijn, een aanpak om de overlast tegen
te gaan, is dan ook op korte termijn gewenst. Voor raddraaiers is geen plaats’. De VVD ziet dan ook graag dat een mogelijk vervoersverbod voor deze groep wordt onderzocht. De problemen die de uitgeprocedeerden veroorzaken op de Vechtdallijn wordt niet alleen lokaal
opgepakt ook de landelijke VVD gaat Kamervragen stellen over de kwestie. 

Lees hier de schriftelijke vragen die Johran aan het college van de gemeente Zwolle heeft gesteld.

Lees ook: https://www.destentor.nl/vechtdal/vvd-maak-met-groepsverbod-een-einde-aan-overlast-uitgeprocedeerde-asielzoekers-in-trein-vechtdallijnen~ab16231d/ 

Terug